زیبایی های طبیعی آبشار در استان چهار محال بختیری
زیبایی های طبیعی آبشار در استان چهار محال بختیری

بازدید از آبشار زرد لیمه در استان چهار محال و بختیاری

فهرست مطالب

بازدید از آبشار زرد لیمه در استان چهار محال و بختیاری

استان چهار محال و بختیاری با آب و هوای معتدل و طبیعتی فراوان، مقصدی عالی برای گردشگران است. در این استان، آبشار زرد لیمه با زیبایی خاص خود، یکی از جاذبه‌های گردشگری محبوب است. بازدید از این آبشار، فرصتی فوق العاده برای لذت بردن از طبیعت و آرامش بخشیدن به خود است. در صورت بروز هرگونه مشکل با خودرو، خدمات یدک کش و امداد خودرو شهرکرد، خودروبر کفی شهرکرد، و تعمیرگاه‌های مختلف شهر، از جمله امداد خودرو سامان شهرکرد و مکانیک سایر شهرکرد، آماده پاسخ‌گویی به شما عزیزان هستند.

بازدید از آبشار زرد لیمه در استان چهار محال و بختیاری
بازدید از آبشار زرد لیمه در استان چهار محال و بختیاری

۱. بهترین راهنمایی برای بازدید از آبشار زرد لیمه

آبشار زرد لیمه در استان چهار محال و بختیاری از جاذبه‌های گردشگری این منطقه است که هر ساله گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند. برای دیدن این آبشار زیبا بهتر است که راهنمایی‌های لازم را قبل از سفر به دست آورید. در این مطلب بهترین راهنمایی‌ها برای بازدید از آبشار زرد لیمه را به شما معرفی می‌کنیم.

نوع آبشار

امداد خودرو شهرکرد: آبشار زرد لیمه یکی از آبشارهای طبیعی است که دارای دو مرحله است. این آبشار با ارتفاع ۱۵۰ متر از طبیعت زیبایی برخوردار است. برای دیدن بهتر این آبشار بهتر است که در اوایل بهار و پاییز سفر کنید.

آبشار زرد لیمه در استان چهار محال و بختیاری یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری استان است.

راه رفتن به آبشار

برای رسیدن به آبشار زرد لیمه می‌توانید از دو مسیر استفاده کنید. مسیر اول از راه شهر کوهرنگ و مسیر دوم از راه شهر کاج. هر دو مسیر برای رسیدن به آبشار خوب هستند ولی بهتر است از راه کوهرنگ بروید زیرا به دلیل روشن‌تر بودن مسیر، راهنمایی کردن برای شما آسان‌تر است.

آبشار زرد لیمه در استان چهار محال و بختیاری دارای راه دسترسی مناسبی است.

وسایل نقلیه

یدک کش شهرکرد: در صورتی که از شهر تهران سفر می‌کنید، بهتر است که از ماشین شخصی خود برای رسیدن به آبشار استفاده کنید. در صورت نداشتن ماشین، می‌توانید از خدمات تاکسی استفاده کنید. همچنین می‌توانید از خدمات اتوبوس‌های شهری نیز استفاده کنید.

 • بهتر است قبل از سفر برای رزرو خانه و محل اقامت با مسئولین مربوطه تماس بگیرید.
 • حتما از وسایل ایمنی مانند کفش‌های چرمی و گرم برای سفر استفاده کنید.
 • در هنگام صعود و نزول از پله‌های آبشار دقت کنید.

اگر قصد دارید به آبشار زرد لیمه بروید، بهتر است که راهنمایی‌های لازم را قبل از سفر به دست آورید تا سفری خوشایند و بدون نقص داشته باشید.

آبشار زرد لیمه در استان چهار محال و بختیاری، دارای امکانات رفاهی و خدمات یدک کش و امداد خودور در مسیر است.

آبشار زیبا در طبیعت شهرکرد
آبشار زیبا در طبیعت شهرکرد

۲. کجا می‌توانید از بازدید از آبشار زرد لیمه بهره‌مند شوید؟

آبشار زرد لیمه یکی از زیباترین جاذبه‌های گردشگری استان چهار محال و بختیاری است. این آبشار در محدوده روستای زرد لیمه واقع‌شده‌و از جمله مقاصد محبوب برای بازدید و گردشگری در این منطقه است. این آبشار از ارتفاع حدود ۷۰ متری به زمین می‌ریزد و صدای آب و شلیک آب جذابیت خاصی به این منطقه بخشیده است.

یدک کش شهرکرد: برای بازدید از آبشار زرد لیمه می‌توانید بهترین زمان را در فصل بهار و تابستان انتخاب کنید. در این فصول آبشار با زیبایی خاصی به نمایش در می‌آید و برای گردشگران جالب‌تر است. همچنین می‌توانید با استفاده از نقشه‌های موجود در اینترنت به راحتی به این محل دسترسی پیدا کنید.

 • برای رفتن به اینجا بهتر است که خودرو شخصی داشته باشید.
 • در زمان بازدید از آبشار بهتر است کفش‌هایی با شنی و بیشتر مقاومت داشته باشید.
 • در زمان بازدید از این منطقه بهتر است از کف خیابان‌ها دوری کنید و در مسیرهایی با مقاومت بیشتر قدم بردارید.

بازدید از آبشار زرد لیمه فرصت بی‌نظیری برای صرف وقت در محیط طبیعی و دست‌یافتن به آرامش است. اگر به دنبال یک محل برای گردشگری در استان چهار محال و بختیاری هستید، حتما این جاذبه را در برنامه خود قرار دهید.

۳. جذب تجربیات جدید با یک سفر به آبشار زرد لیمه

امداد خودرو شهرکرد: یکی از بهترین راه‌ها برای جذب تجربیات جدید و استراحت از روزمره، سفر به مکان‌های طبیعی و دیدنی است. آبشار زرد لیمه، یکی از زیباترین آبشارهای استان چهار محال و بختیاری است که بازدید از آن، تجربه‌ای فوق‌العاده و خاطره‌انگیز برای هر بازدید‌کننده به جا می‌گذارد.

آبشار زرد لیمه، در شمال شرقی شهر بروجن واقع‌شده‌است. این آبشار با ارتفاع ۸۰ متر، از بلندترین و بزرگترین آبشارهای استان چهار محال و بختیاری است. دیدن این آبشار در تابستان‌های گرم و خشک، بسیار دلپذیر و روح‌آرام‌کننده است.

یدک کش شهرکرد: برای دسترسی به این آبشار، از راه‌هایی با طبیعت زیبا و مناظری فوق‌العاده عبور می‌کنید. مسیر رفتن به این آبشار از جاده بروجن به سمت گندمان شروع می‌شود و پس از طی کردن ۱۰ کیلومتر از روستای زرد لیمه گذر کرده و به مقصد می‌رسید.

 • از دیدن زیبایی‌های طبیعی و مناظر دیدنی آبشار زرد لیمه لذت ببرید.
 • به یادگیری فرهنگ و زندگی مردمان محلی بپردازید.
 • از صدای آب و طبیعت و هوای خنک آبشار برای استراحت و آرامش لذت ببرید.

در کل، بازدید از آبشار زرد لیمه، تجربه‌ای فوق‌العاده و روح‌آرام‌کننده است که همه علاقه‌مندان به گردشگری و طبیعت باید حتما آن را تجربه کنند.

۴. بهترین مسیر برای رسیدن به آبشار زرد لیمه

امداد خودرو شهرکرد: آبشار زرد لیمه یکی از جاذبه‌های طبیعی استان چهار محال و بختیاری است که با برخورداری از مناظر زیبا و طبیعت بکر جذب گردشگران زیادی‌شده‌است. اگر شما نیز قصد دیدن این آبشار زیبا را دارید، بهترین مسیر برای رسیدن به آن، از شهر کوهرنگ شروع می‌شود.

مسیر دسترسی به آبشار زرد لیمه در استان چهار محال و بختیاری
مسیر دسترسی به آبشار زرد لیمه در استان چهار محال و بختیاری

شهر کوهرنگ

یدک کش شهرکرد: شهر کوهرنگ، مرکز استان چهار محال و بختیاری است و پایانه اتوبوس آن، بهترین مکان برای شروع سفر به آبشار زرد لیمه است. این شهر دارای مسجد جامع، بازارچه و خیابان‌های پرجنب و جوش است که می‌توانید در آن‌ها چند ساعتی را صرف کنید.

مسیر رفت

از پایانه اتوبوس شهر کوهرنگ، باید به سمت پل خاتمی‌نژاد حرکت کنید و سپس به سمت جنوب شرقی از جاده کوه‌زرد پیروی کنید. برخی از جاذبه‌هایی که در این مسیر قرار دارند، شامل روستای عربشاهی، روستای چال‌شتری و روستای شاهدشت است که می‌توانید در آن‌ها توقف کوتاهی داشته باشید.

آبشار زرد لیمه

آبشار زرد لیمه در حدود ۱ ساعت پس از شهر کوهرنگ قرار دارد. مسیر رفت به آن به دلیل وجود پل‌های چوبی، چشم نواز و هیجان انگیز است. این آبشار به طول ۲۵ متر و با ارتفاع ۱۰ متر، در بستر رودخانه‌ای قرار دارد که از پشته‌های جنگلی به آن می‌رسد.

نکات مهم

 • حتما قبل از سفر به آبشار زرد لیمه، از شرایط جوی و دمای هوا آگاه شوید.
 • در طول مسیر رفت به آبشار، حتما از کفش‌هایی با ضخامت مناسب و ضد آب استفاده کنید.
 • به دلیل وجود پل‌های چوبی در مسیر رفت، برای افرادی که از ارتفاع می‌ترسند، توصیه نمی‌شود.

نتیجه گیری

بازدید از آبشار زرد لیمه در استان چهار محال و بختیاری، یک تجربه فوق‌العاده و خاطره‌انگیز است که هر ساله گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند. با توجه به راهنمایی‌های ارائه‌شده‌در این مقاله، می‌توانید به راحتی به این جاذبه طبیعی دسترسی پیدا کنید. حتما قبل از سفر به آبشار زرد لیمه، از شرایط جوی و دمای هوا آگاه شوید و بهترین زمان برای بازدید را در فصل بهار و تابستان انتخاب کنید. با استفاده از بهترین مسیرها، از این جاذبه طبیعی لذت ببرید و تجربیات جدیدی را به دست آورید.

سروران ارجمند یدک کش شهرکرد از همراهی شما تا پایان مقاله: بازدید از آبشار زرد لیمه در استان چهار محال و بختیاری قدردانی می نماید.

امیدواریم توانسته باشیم اطلاعاتی مفید را در اختیار شما بزرگواران قرار دهیم.

امداد خودرو شهرکرد لحظاتی خوش را برای شما مسافران گرامی به شهرستان شهرکرد و سایر نقاط استان چار محال بختیاری، آرزومند است.

فهرستی از خدمات یدک کش شهرکرد:

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *